Головна сторінка

Про агентство
- структура
- мета та завдання
- послуги

Новини
- архів новин

Проекти
- ВИБОРИ-2012
- АМС Newsletter
- місцеві вибори
- експертний клуб

Дослідження

Опитування

Посилання

Зворотній зв'язок

 
 

 

Рейтинги

AMC Newsletter

 
 


Рейтинг спотикання: чому влада втрачає довіру виборців
24.02.2020 16:23:53

Невдоволення українців роботою чинної влади, відсутність державної стратегії та загрозу повномасштабного реваншу в ефірі Українського радіо прокоментував політичний експерт Агентства моделювання ситуацій Валерій Гончарук.

Згідно із результатами соціологічного дослідження Центру Разумкова станом на лютий 25% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі (у вересні 2019 р. так вважали 57%, у грудні 2019 р. – 44%), 53% – що події розвиваються в неправильному напрямі (у вересні – 17%, у грудні – 36%). Отже, частка тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі, істотно перевищила частку тих, хто дотримується протилежної точки зору. "Насправді сенсації не сталося, тому що на весну-літо у багатьох виборців були доволі ейфорійні настрої. Проте перші місяці роботи уряду та ВР, провали по конкретним персоналіям змусили виборців задуматися над тим, чи в правильному напрямку рухається країна", – зазначив експерт.

Порівняно з попередніми місяцями зменшилася частка тих, хто дотримується думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років (у вересні 2019 р. такі становили 41%, у грудні – 28%, а за даними останнього опитування – 21%), Частки тих, вважає, що країна не здатна їх подолати – відповідно (6%, 11% і 15%). Дві третини українців не довіряють чиновникам, судам, прокуратурі НЗК, Кабміну, натомість довіру громадян викликають Збройні сили, рятувальники, прикордонники і Нацгвардія. "Це об’єктивні дані. Фактично ми повертаємося до того, що було традиційно в українців. Проблема полягає в тому, що суспільству не пропонуються стратегічні підходи до вирішення стратегічних проблем, як то в економічному, соціальному плані, так із війною на сході. Те що пропонується, м’яко кажучи, не витримує ніякої критики. Парламент та уряд традиційно мають низький рейтинг – це об’єктивна ситуація. Проте існує об’єктивне розчарування, яке настає через півроку, а є відсутність якоїсь стратегії, пропозиції. Це викликає найбільші побоювання у громадян", – пояснив Валерій Гончарук.

Щодо можливості повномасштабного реваншу антиукраїнських сил, експерт зазначив: "Ми за шість років так і не отримали відповіді по справах Майдану: хто вбивав, хто давав накази. Ми бачимо хто повернувся в Україну в 2019 році: Портнов тощо, бачимо як діють проросійські ЗМІ. Ми не зовсім бачимо розуміння з боку чинної влади, в якому контексті вона буде рухатися. Складається враження, що рухається вона дуже хаотично, кидаючись в різні сторони, роблячи абсолютно не припустимі меседжі. Наприклад, ідея Давида Арахамії про повернення води до Криму – це реванш чи не реванш? Кожна нормальна людина скаже, що реванш, а нам намагаються обґрунтувати це якимись економічними кроками. Варто згадати про судові процеси, які відбуваються стосовно волонтерів, воїнів АТО. 80 % українців не довіряють владі у цьому питанні".

 
 

При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту посилання на agency.org.ua є обов'язковим
©2003-2020 Агентство моделювання ситуацій